About logo

O klubu

Cyklistický klub byl založen v roce 1995 v Hospodě u Kubátů v Kramolíně. Klub založil Franta Albl, bývalý závodník TJ Klatovy a Škody Plzeň a Bohouš Trojánek, pod záštitou obecního Úřadu Kramolín.

Více o klubu »

Stanovy logo

Stanovy

Oficiální stanovy občanského sdružení Cyklistického klubu Kramolín.

Nahlédnout »

Members logo

Členové

Členská základna klubu pro aktuální sezónu.

Zobrazit »

O klubu

Po příchodu dalších bývalých závodníků a též i místních cyklistů bylo rozhodnuto, že činnost klubu bude se zaměřením na silniční cyklistiku. Ihned v prvním roce vzniku klubu bylo celé družstvo 17 ti závodníků oblečeno do krásných dresů, které klub pořídil za finanční podpory OU Kramolín a několika spřátelených firem.

Každoročně byl pořádán v Kramolíně cyklistický ples v regionu velmi oblíbený. Klub se přihlásil do Šumavské unie amatérských cyklistů a začal pořádat jeden z pohárových závodů této unie, který se každoročně koná v začátku května v obci Kramolín.

Historická fotografie
Tým

Z důvodu zkvalitnění chodu klubu byl v roce 2004 zaregistrován oficiálně na Ministerstvu Vnitra jako Sdružení občanů, čímž se podstatně zprofesionalizoval jeho chod. Postupně byla členská základna doplňována stále kvalitnějšími závodníky, kteří se každým rokem neustále zlepšovali.

Prvním vyvrcholením klubového působení v Šumavské unii amatérských cyklistů byla sezóna 2009, kde naši závodníci 1. divize Tomáš Bauer, Jirka Voráček a Michal Janeček vyhráli obě nejprestižnější kategorie včetně družstev. V tak silné konkurenci špičkových závodníků a těžkých závodů v Šumavských kopcích to byl první obrovský úspěch klubu!!

V dalších sezónách již byli závodníci klubu pravidelně vyhodnocováni na všech závodech ŠUAC, mistrovských závodech amatérů a cyklistických maratónů mezi nejlepšími.

I přes pracovní a rodinné problémy dnešní doby se daří v klubu udržet výborný kolektiv zkušených závoďáků, mezi které jsou postupně začleňováni mladší ročníky, které po získání zkušeností zkvalitňují členskou základnu po sportovní stránce. Činnost klubu se bude do budoucna zaměřovat hlavně tímto směrem.