Tour de Boletice 2020


Dne 30.8. se v Olšině pořádal další závod JAL a jelikož se jede v bývalém prostoru Boletice, tak nese název Tour de Boletice. Navíc byl tento závod určen jako mistrovský, takže se i lépe bodoval. Závod jako takový neměl jedinou chybičku kromě počasí, které už tak poměrné těžký závod ještě mnohem více ztížilo. Celý závod pršelo a teplota se pohybovala kolem 14 stupňů. Nejvíce poznamenalo počasí hned úvodní rychlý sjezd lesní asfaltkou, kde došlo i k několika pádům. Závodu se účastnili i závodníci z blízkého Rakouska, takže konkurence byla více než slušná. Celkem se v nevlídném počasí na startu sešlo skoro 90 závodníků.

Mistrovský titul si z našich závodníků vyjela Iveta Randová v kategorii žen veteránek, kterou vyhrála i celkově. Na stupně vítězů, které se vyhlašovali včetně příchozích už se od nás nikdo neprosadil. Ale v Jalce brali Karel Majer a Jirka Halamka 2.místa ve svých kategoriích. Škoda defektu Kamila Ježka, který by se určitě rval o mistrovský dres a v čase defektu byl před pozdějším vítězem. Dále také nezvládl nástrahy závodu náš nováček Robert Zapotocký, který spadl a závod nedokončil kvůli poničené tretře. Tak honem opravit ať stihneš Kramolín J

Závěrem bych chtěl poděkovat pořadateli Robertu Plonerovi a jeho týmu za neskutečný zážitek, ať už šlo o úpravu tratě(pzn.ve čtvrtek jsme si byli trať projet a všude v lesních úsecích bylo spousty nečistot, písku a byl problém sjet sjezd za sucha, v den závodu vše perfektně uklizeno, prý mu to tam projel čistící stroj a co nevzal, tak ručně lopaty), zázemí závodu, občerstvení, ceny a nakonec i krásné dresy. Se závodem ZAL ve Stříbře , kde to byl shodou okolností také mistrák, a já osobně jsem to před startem zabalil, se tohle vůbec nedá srovnat. Účast větší, po závodě bylo kde se zahřát, čím se zahřát, prostě neskutečný zážitek a to nemluvím pouze za sebe. Proti tomuhle závodu to byl ve Stříbře pouťák někde v Horní Dolní a ne mistrák!!!

Nakonec bych chtěl všechny pozvat na další závod, který proběhne v Kramolíně 5.9.v 11:00 a je zařazen do obou lig.


1.9. 2020 · Jiří Voráček