2.ročník Dětského cyklistického závodu v Chlumčanech

Cyklistický klub CK Kramolín se sídlem v Chlumčanech uspořádal 2.6.2018 v okolí Chlumčanského fotbalového hřiště 2.ročník dětského závodu. Závod byl rozdělen do jednotlivých kategorií od 1 roku do 15 let. V letošním roce se velmi vydařilo počasí, ještě před otevřením kanceláře závodu čekal na přihlášení u startu velký hrozen dětí. Velký zájem o startovní číslo byl ve všech kategoriích, mimo kategorie 13 - 15 let. V této věkové kategorii se bohužel nepřihlásil nikdo, tyto děti již mají zřejmě jiné zájmy než sport, což je velká škoda !

Okamžitě po otevření kanceláře závodu obdrželi všichni startující od pořadatelů občerstvení. Na start se v jednotlivých kategoriích postavilo celkem 42 závodníků a závodnic. Ve všech rozjížďkách probíhaly velké boje, děti si na trati nic nedarovali. Byla radost pohledět na závodní nasazení nejmenších, kteří po trati letěli velkou rychlostí na odrážedlech ! Ve všech kategoriích bylo vyhlášeno nejlepších 5 závodníků a závodnic, kteří byli odměněny příslušnými medailemi,diplomy a věcnými cenami. Všichni vyhlášený byli na svůj výkon velmi hrdí !

Za bezchybnou pořadatelskou činnost, zajištění velkého množství cen, přípravu tratě a přípravu občerstvení pro děti, patří velké díky všem pořadatelům z Cyklistického klubu CK Kramolín. Velké díky patří též za pomoc po trati Zdence Bártové z Chlumčanského badmintonového klubu a též TJ Keramika Chlumčany za zapůjčení prostor pro vytýčení závodní tratě na místním fotbalovém hřišti.

Již se všichni těšíme na příští rok na 3.ročník Dětského závodu, protože zájem dětí v letošním roce velice stoupl a všichni očekáváme i v příštím roce velký nárůst startujících. Rozzářené dětské oči na stupních vítězů jsou největší odměnou všem pořadatelům.

Výsledky v kategoriích

Kategorie 0-5 let - 1.místo - Pavel Tauš, 2.místo - Václav Král, 3.místo - Simona Krsová

Kategorie 6-7 let - 1.místo - Ema Soukupová, 2.místo - Adriana Majerová, 3.místo - Dan Weber

Kategorie 8-9 let - 1.místo - Kateřina Kureková, 2.místo - Matyáš Tirsey, 3.místo - Simona Drncová

Kategotie 10-12 let - 1.místo - Max Schlehover, 2.místo - Filip Líscy, 3.místo - Vanda Schlehoverová