Kašperské hory 2019


V sobotu 15.6. se v Kašperských Horách uskutečnil dvojzávod složený z ranní časovky do vrchu a odpoledním hromadným závodem. Každý závod byl tedy bodován samostatně a byl opět společný s JAL. Dále byl okořeněn startem kadetů a juniorů s RBB Invest týmu. Letos nás v Kašperských Horách přivítalo i krásné počasí. Jaká to změna oproti loňské zimě.

Naší závodníci se i v konkurenci se závodníky JAL neztratili a získali pro náš tým spousty pódiových umístění jak v časovce, tak i v hromadném závodě, který se tentokrát jel odděleně. V časovce se v kategorii B umístil na 3.místě Karel Vlk. V kategorii C vyhrál Jirka Voráček. Dále v kategorii D bylo hned dvojnásobné umístění na bedně a to zásluhou Jirky Halamky, který byl druhý a hned za ním na 3.mistě Kamil Ježek. V kategorii E byl na 2.místě Karel Majer, kterému na první místo chyběla 1 vteřina. Dále bych chtěl zmínit Jakuba Boučka, jenž svým časem zajel absolutní rekord časovky a svým časem ohromil všechny přítomné.

Odpoledne se na trať jako první vydali závodníci do 40 let jenž 15 km dlouhý okruh jeli 4 krát. Opět zde celkově dominovali závodníci RBB Invest, ale i naši kluci zajeli dobře i když některé potkali technické problémy a museli odstoupit (Karel Vlk) . Na výborné 3.místo se totiž probojoval Radek Vyleta a porazil tak celou sestavu Axon týmu.

Druhá divize jela pouze 3 okruhy. Zde se od začátku jelo opravdu hodně rychle a celkem rychle se i peloton nadělil. Zde se v kategorii C radoval z výhry opět Jirka Voráček, který se ale tentokrát musel v celkovém pořadí divize sklonit před Pavlem Kopáčem, jenž zajel super závod a vyhrál. Zároveň tím vyhrál i kategorii D v níž ho na stupínky následovali Kamil Ježek na 2.místě a Jirka Halamka na 3.místě. V kategorii E byl opět druhý Karel Majer. Smolné závody měla za sebou Iveta Randová, která byla vždy na 4.místě, ale i tak prý byla po závodech spokojená. Uznání patří i Lence Vyletové jenž objela oba závody, které se řadí k těm nejtěžším v celém seriálu ZAL. Samozřejmě i ostatní do toho dali vše a všem za to díky.

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům z Kašperek za výbornou organizaci závodů, za vynikající zázemí a v neposlední řadě za chutné jídlo.

Jedinou výtku bych ale přeci měl a to ohledně povrchu tratě závodu, jenž už přeci jenom není takový jako před lety, ale bohužel to asi kluci neovlivní . Možná by stálo za zvážení jet okruh obráceně. Ale to už je na zvážení kluků.

17.6. 2019 · Jirka Voráček