Kašperské Hory 23.6.2018


  Seriál závodů Šuac pokračoval dalším kláním, tentokrát v Kašperských Horách, kde se nově jel dvojzávod složen z ranní časovky do vrchu a odpoledním hromadným závodem. Jel se, jako již tradičně společně s JAL.  

Tentokráte nás místo sluníčka a tepla přivítala velká zima, naštěstí ale bez deště. Časovka se jela opět od mostu pod Kašperkami na Zhůří. Jako vždy si v této náročné časovce s velkým převýšením, všichni sáhli na dno sil. Jirku Voráčkovi chyběli 4 vteřiny od výhry v absolutním pořadí, ale vítězství v Šuac bylo celkem jasné. Ani další naši závodníci se ve svých kategoriích neztratili. Karel Majer vyhrál kategorii E a Kamil Ježek byl na třetím místě v kategorii D.    

Odpolední závod se jel odděleně. Divize 1 měla zřejmě i kvůli víkendovému MR v Plzni velmi malé zastoupení. Závod probíhal celkem klidně a dosti brzy se vytvořili skupinky dle výkonnosti. Jirka Voráček měl bohužel den blbec a hned v prvním kole mu prasklo lanko na přesmykači a ve sjezdech si mohl vytočit nohy z kyčlí. Nicméně pokračoval dál v čelní skupině, ze které si bohužel musel hned v následujícím kole odstoupit, neboť měl defekt. Po následných dvou výměnách kol (první zapůjčil Honza Malát) a propadnutí se pořadím zpět zabojoval a sólo jízdou si dojel pro 3.místo, kdy mu na druhé chyběli 3 vteřiny. I další závodníci se na trati statečně prali, ale do pořadí na čelních místech nepromluvili.   

V divizi 2 jel již celkem početný peloton. Ani zde se naši závodníci neztratili. Naše stálice na stupních vítězů Karel Majer opět vyhrál a nutno podotknout, že jak v časovce, tak i v hromadném závodě porazil i závodníky z JAL. Dalším na stupních byl Kamil Ježek, který si tentokrát dojel pro druhé místo . V ženách se na třetím místem umístila Iveta Randová, kterou ale porazili pouze ženy z JAL. Další závodníci na trati také nechali vše a někteří bohužel doplatili na to, že se závod jel společně s JAL a tím i přišli o stupínky na bedně.   

Závěrem bych chtěl všem poděkovat za příkladnou reprezentaci našeho klubu i přes velkou zimu. Na Zhůří bylo 6 stupňů. 

Výsledky v kategoriích - Časovka

Kategorie A - 2.místo - Jarda Ráb

Kategorie B - 1.místo - Jirka Voráček ,6.místo - Radek Vyleta,7.místo - Ondra Tančous

Kategorie C - 3.místo - Bohouš Matoušek

Kategorie D - 3.místo - Kamil Ježek , 5.místo - Míra Šíma , 7.místo - Míra Švajcr

Kategorie E - 1.místo - Karel Majer

Kategorie F - 1.místo - Iveta Randová ,2.místo - Blanka Hálová


Výsledky v kategoriích - Závod s hromadným startem

Kategorie A - 2.místo - Jarda Ráb

Kategorie B - 2.místo - Jirka Voráček ,5.místo - Radek Vyleta,6.místo - Ondra Tančous

Kategorie C - 3.místo - Bohouš Matoušek

Kategorie D - 2.místo - Kamil Ježek , 5.místo - Míra Šíma , 7.místo - Míra Švajcr

Kategorie E - 1.místo - Karel Majer

Kategorie F - 1.místo - Iveta Randová ,2.místo - Blanka Hálová
27.6. 2018 · Jiří Voráček