Černý králík


Posledních letošním závodem v seriálu ŠUAC byl Černý králík pořádaný opět týmem Axon. Ten si pro start závodu vybral opět lokalitu Šumavy , tentokrát Novou Huť. Tam nás v sobotu přivítalo chladné a větrné počasí, ale naštěstí bez deště a sem tam i se sluníčkem. Trať vybrali kluci náročnou s patřičným převýšením. Na startu, který byl společný pro všechny, bylo dosti prořídlé startovní pole. Z části kvůli chladnému počasí a z části také již rozhodnutém pořadí.

Z našich závodníků se dařilo ženám. Iveta Randová vyhrála a Blanka Hálová skončila na 2.místě. Ta si při závodě i vinou technických problémů, pěkně hrábla.Bohouš Matoušek zazářil v kategorii C, kde vybojoval 3.místo. Dále nesmím zapomenout na Jirku Lacinu, který si dojel pro 3.místo v kategorii E. Musím i pochválit i Radka Vyletu, který velmi aktivně bojoval na čele balíku a byl i v úniku. Další naši závodníci (Jirka Voráček, Ondra Tančouz, Míra Šíma a Míra Švajcr) na přední příčky nedosáhli.Naše megabar Karel Majer se závodu zúčastnil pouze jako doprovod společně se Zdeňkem Vlnou. Perličkou je i nulová účast závodníků kategorie A.

Závěrem bych pochválil kluky z Axonu a jejich drahé polovičky za vybranou trasu a perfektní zázemí s výborným občerstvením a lahůdkami. Jen je škoda, že se takto krásný závod jel až na úplném konci sezóny, kdy již prakticky ve všech kategoriích bylo rozhodnuté pořadí. Závodu by slušel i vzhledem k počasí jiný termín, kde by všichni měli motivaci uspět a myslím si, že i účast by byla o dost větší. Tak snad příště.


6.10. 2018 · Jirka Voráček