Krušnoton 2018

O víkendu 11-12.8 byla na Šuac pauza, tak se Jirka Voráček s Kájou Majerem rozhodli vydat se na Krušnoton do Teplic . Na maraton, který si vybudoval výbornou pověst a každoročně ho jezdí více a více lidí. Jako každý rok nabízel 3 různé trasy . A to 110,180a 250 km. Zatímco Karel Majer se rozhodl při své první účasti zkusit 110 km , tak Jirka Voráček ,který ho jel potřetí ,se tentokrát rozhodl pro nejdelší trasu 250 km.

Oba dva měli domluvený doprovod. Jirkovi jel doprovod již tradičně Zdeněk Vlna a Kájovi 3-členný v podobě Hanka Majerová a syn Robert s manželkou Petrou. Jirka Voráček se Zdeňkem se vydali do Teplic již ve 3 hodiny ráno. Start 250 km byl již v 7 hodin . Druhá půlka „zájezdu“ jela déle ,protože trať 110 a 180 byla odstartována v 10 hodin.

Nejdříve tedy trasa 250km. Od startu se Jirka držel v čelní skupině, která se v kopcích vždy zmenšila a poté rozrostla. Takhle to probíhalo až do 87 kilometru, kde čekalo stoupání s převýšením 510 metrů ,délkou skoro 6 km a průměrným sklonem 9% . Tam se Jirka rozhodl jet vlastním tempem jelikož měl z trati velký respekt a nechtěl jet už tady jak se říká „na krev“ . Ale cestou nabral pár odpadnuvších a vytvořili 5ti člennou skupinku před kterou bylo cca 9 lidí. Tak se jelo až po nejdelší stoupání na Dlouhou Louku, které bylo na 157 km. Tam se celá skupinka roztrhala. Jirka trochu zaváhal a jednoho jezdce nechal ujet i když sil měl v tu chvíli dost. Bohužel se rozhodl jet s lidmi ,kterým pak docházelo. Nakonec jim došli síly úplně a Jirka byl nucen jet sám. Takto jel až do 215 km, kde ho dojela dvojice, ze které pak 10 km před cílem odpadl jeden závodník s defektem. Druhý byl totálně prošitý a tak Jirka nakonec svůj první takto dlouhý maraton dokončil na slušném 9. místě absolutně a 5. místě v kategorii v čase 8:05:51.Takového výsledku by ovšem nikdy nedosáhl ,nebýt Zdeňka Vlny ,který jel celý závod za  ním a zajistil po trase veškeré občerstvení.

Karel Majer zahájil svůj závod v 10 hodin. Na startu bylo celkem rušno neboť startovalo skoro 800 lidí. Závod byl poznamenán průtrží mračen ,při které spadlo i pár krup. Jelikož o závodu nic moc nevím tak zde pouze napíši Kájovo hodnocení . „ Jel jsem na krev a bylo z toho bedna „ . Ano Kája nakonec skončil ve své kategori na vynikajícím 3. místě . Po závodě hýřil úsměvy na všechny strany a bylo vidět ,že je hodně moc spokojený. Pak byl sice trochu zklamaný ,že nevyhrál hlavní cenu v tombole ,ale i přesto se domů vracel ve výborné náladě. Což platí o všech co se na Krušnoton 2018 vydali.