Lopatárna ZAL 1.závod


Prvním závodem na Lopatárně v Plzni odstartoval letošní seriál závodů ZAL. Závod pořádal tým Kovo Belfín v čele s Jardou Pláničkou.

Nejdříve odstartoval balík závodníků 1.divize do 40 let + všichni příchozí. A že jich nebylo málo J. Je to smutné, ale z celkového počtu 45 závodníků na startu byla pouze ¼ ze ZAL. Z našich závodníků se nejlépe dařilo Lukáši Sudovi, jenž skončil v kategorii B na 4.místě. Tento závod také poznamenal pád, z něhož nejhůře dopadl Radek Plechata. Naštěstí vyvázl pouze s odřeninami a zničeným kolem.

Druhý balík se rozhodl únikem čtyř závodníků přibližně v půlce závodu. Bohužel z něj pak náš závodník Karel Vlk odpadl. Nutno podotknout, že to prý bylo tak trochu nefér taktickým tahem konkurenčního týmu, ale chybu udělal i samotný Karel, který jel před svým hlavním závodem i závod první a síly mu pak došli. Nejlépe si tak vedl Jirka Halamka, který vyhrál kategorii D a Bohouš Matoušek, který skončil v téže kategorii na 3.místě. V kategorii C pak Jirka Voráček vybojoval 4.místo. Kategorii žen vyhrála Lenka Vyletová a zastoupila tím chybějící Ivetu Randovou. Škoda že nemohli z různých důvodů jet i naši stálí okupanti pódií Karel Majer a Kamil Ježek. Bylo by to určitě veselejší.

7.7. 2020 · Jirka Voráček