Velký trénink na Šumavu podruhé


Nastala sobota 7.7. a opět jsme vyrazili na větší týmový trénink na Šumavu. V Chlumčanech u školy se nás sešlo 6. Jirka Voráček, Míra Šíma, Míra Švajcr, Ondra Tančouz a Jarda Šmíd. A pak také Karel Majer, který si to ale zpříjemnil tím, že se autem svezl do Švihova připojil se k nám až tam. Byla škoda, že lidi nepřijelo více i když původně účast na akci slíbili a pak byli i tací, kteří by jeli, ale zrovna byli na dovolené. Nechybělo zde opět doprovodné auto, ve kterém nechyběli Zdenda s proviantkou Haninou.

Vyrazili jsme celkem svižně a ve Švihove, kde se k nám připojil Karel Majer jsme museli chvíli i čekat na doprovodné vozidlo, jež se cestou ještě stavělo koupit nějaké dobroty na občerstvení. V Malechově se kupodivu neodpojil pouze Míra Šíma, ale i Jarda Šmíd a Ondra Tančouz. Pokračovali jsme tedy ve třech s vidinou toho, že se k nám v Klatovech připojí Pepa Kalousek, jenž přislíbil také účast. Pak také po telefonické domluvě měl být někde na trase mezi Švihovem a Klatovami náš bývalý závodník Vláďa Svoboda. Bohužel jsme se museli cestou minout a tak „staříci“ vyrazili směr Šumava a já jel Vláďovi naproti s tím, že je pak dojedeme.

No dojeli jsme je až při výjezdu na Javornou, kde poté byl první bufet na trase. Odtud jsme již pokračovali každý dle svých možností až na Špičák, kde jsme uspořádali piknik a každý si dal na co měl chuť. Výběr byl opět luxusní od mřížáku Hanky, přes linecké rohlíčky až po banány, kávu, kolu atd.

Po nadopování se těmito dobrotami jsme se rychlostí blesku vydali zpět k domovu. V Klatovech se pak odpojil Pepa Kalousek a my ostatní jsme si ve Švihově opět poseděli v restauraci u Hradu. Poté jsem já s Mírou Švajcrem vyrazili do Chlumčan, Vláďa do Kdyně a Karel Majer k autu zaparkované o půl km dál.

Akci bych hodnotil o hodně lépe, kdyby se nás sešlo více, ale i tak to bylo super. Hlavně se nám díky této akci povedlo do našeho týmu zlanařit staronového člena Vláďu Svobodu, jež nám přislíbil, že by se k nám příští sezónu rád vrátil a reprezentoval náš klub jak v soutěži Šuac, tak i v ČP. To si myslím i vzhledem k tomu že já budu od příští sezóny závodit se staříky bude velká posílá pro 1.divizi.
10.7. 2018 · Jirka Voráček