Tour de Boletice 2021


O víkendu 28.-29.8 se v lize JAL uskutečnily Tour de Boletice. Jeli se dva samostatně bodované závody. V závodě bylo přihlášeno spoustu závodníků z Rakouska, takže šlo i o mezinárodní porovnání.

První závod se jel v Rakousku v Golfparku na okruhu dlouhém 6 km v celkové délce 60 km. Z našich závodníků se nejlépe vedlo Ivetě Randové, která vyhrála kategorii žen nad 40 let. Dále Kamil Ježek bral 3.místo v kategorii D . Závodu se ještě z našeho týmu zúčastnil Bohouš Matoušek a přispěl tak k plnému bodovému zisku do soutěže týmů.

Druhý den v neděli se jel závod v Olšině v bývalém prostoru Boletice. Jel se trošku jiný okruh než loni se závěrečným výšlapem na Kapradinec, kde byl cíl a tak se z něj pak sjíždělo již volným tempem do místa startu. Za mě to byla mnohem bezpečnější varianta než minulý rok.

V závodě pak vyhrála Iveta Randová kategorii žen nad 40 let, dále Jirka Voráček a Kamil Ježek brali 3.místa ve svých kategoriích. Na 4.místě se umístil Jirka Halamka v kategorii D a Karel Majer v kategorii E. Dále nás zde reprezentoval ještě Bohouš Matoušek.

S ohledem na předpověď počasí se oba závody jeli, sice na to že byl srpen, v chladu, ale bez deště. Organizace a veškeré zázemí od zajištění bezpečnosti závodu po občerstvení v resortu bylo opět na jedničku. Robert Ploner s Helenou Foltovou si zaslouží velké uznání za to jak mají vše vymakané . Lépe to už snad ani nejde.


1.9. 2021 · Jirka Voráček