Čínovské okruhy 2019


Poslední červnový den se jel v Klatovech na známém okruhu Čínov další ze závodů ZAL. Počasí bylo tentokrát tropické a tím byl závod o to těžší. Start byl společný a jelo se 16 okruhů+dojezd do cíle. Na startu bylo hojné zastoupení příchozích, kteří rozhodně nebyli jen do počtu.

Hlavně příchozí měli snahu vždy v cílovém kopci čelní skupinu roztrhat. Nakonec ale ujel Martin Vodák společně s naším Jirkou Halamkou, kteří takto před balíkem dojeli až do cíle a vyhráli tak své kategorie i divize. K nim se ještě 2 kola před koncem datáhla trojice příchozích, kteří z čelní skupiny dokázali nakonec v průběhu závodu ujet. Z našich závodníků se nejlépe vedlo již zmíněnému Jirkovi Halamkovi, který vyhrál jak kategorii D, tak i 2.divizi celkově. Dále se na 2.místě v kategorii B umístil Vladimír Bouška, který dokázal v posledním kole nepatrně odjet a přijel kousek před spurtujíci skupinou jež do cíle přivedl Jirka Voráček, který tím vyhrál svou kategorii C. Kategorii žen ovládla Iveta Randová před Lenkou Vyletovou. S teplým počasím se výborně popasovali i ostatní naší závodníci. Petr Brejcha musel dokonce kvůli křečím, které ho postihly až v samotném dojezdu, dojít do cíle po svých.

V Klatovech nám bohužel chyběli Kamil Ježek a Vláďa Svobody, jež by dozajista zamíchali pořadím na předních místech.

Závod se jinak velmi vydařil i díky skvělé organizaci Petra Kobylky a samozřejmě i lidem okolo kteří pohlídali kritická místa na okruhu.1.7. 2019 · Jirka Voráček