Kramolínské peklo 2020


Domácím závodem v Kramolíně pokračovaly ligy ZAL i JAL. Závod byl totiž letos po dohodě zařazen i do ligy JAL. Na startu se tak i s příchozími sešla velká konkurence. Počasí se tentokrát po minulém víkendu povedlo na jedničku. Dále se letos i kvůli očekávané větší účasti povedlo zařídit čipovou technologii, takže výsledky byli letos bez větších dohadů brzy známy. Letos byla také mírně pozměněna trasa, která sice na okruhu nějaký kilometr přidala, ale celkově se jelo o okruh méně.

V samotném závodě zazářil Radek Vyleta 2. místem v kategorii B. Taktéž na 2. místě dokončili Kramolínské peklo i Kamil Ježek v D a Iveta Randová v ženách. Naopak závod se nepovedl obhájci putovního poháru Jirku Voráčkovi, který odpadl z čelní skupiny v předposledním kole. Zastoupit na bedně jej mohl Karel Vlk, ale to by musel jezdit více hlavou, a ne se celý závod plácat v únicích na větru ☺. Na něj doslovně platí přísloví z jedné české pohádky „nedají si říct a nedají si říct „a to sliboval. Smolně na 4. místě skončil po kolizi a následném pádu Jirka Halamka a v kategorii E Karel Majer.

Závěrem bych chtěl poděkovat především, teď už snad po nocích v klidu spícímu, Zdeňku Vlnovi, za vynikající zajištění závodu a snahu udělat závod po všech stránkách lepší a lepší. Díky patří i všem co se podíleli ať už na přípravě trati, zajištění křižovatek, a nakonec i na po závodním občerstvení. Myslím si, že jsme tímto naplnili představy, jež se od nás očekávaly, že i závodníkům se u nás líbilo a příští rok k nám přijedou znovu.


10.9. 2020 · Jiří Voráček