MČR SAC 2020


Víkend 18.-19.7 patřil MČR SAC, které se tentokrát konalo v jižních Čechách a pořádala jej liga JAL. Náš oddíl se vydali reprezentovat tito závodníci: Iveta Randová, Lenka Vyletová, Karel Majer, Bohouš Matoušek, Kamil Ježek, Jirka Halamka, Jirka Voráček, Karel Vlk, Radek Vyleta, Lukáš Suda, Ondra Tančouz, Michal Mikulášek a Robert Zapotocký.

V sobotu byla na programu nám již známá časovka jednotlivců z Volyně s cílem v Nahořanech. Jak se již na jaře mohli mnozí přesvědčit, byla velmi náročná. Z našich závodníků se nejlépe dařilo Ivetě Randové, která brala 2.místo v kategorii starších žen. Kamil Ježek obsadil v kategorii D 5.místo a hned za ním skončil Jirka Halamka.

V neděli bylo na programu netradičně kritérium v areálu Vodník ve Vimperku. Naštěstí oproti předpovědím nespadla ani kapka a tak to kromě karambolu našich kluků v kategorii B proběhlo bez nějakých vážných problémů. Všechny kategorie jezdily zvlášť a tak se závodní den hodně natáhl. I zde zabodovala Iveta Randová a brala znovu stříbro za 2.místo a Jirka Halamka ji poté 2.místem napodobil. Dále jen díky poslednímu spurtu skončil mimo stupně na 4.místě Kamil Ježek, který tak bral brambory. Ty si domů vezl v kategorii C za 4.místo i Jirka Voráček. Do desítky se ještě na 7.místo probojoval Bohouš Matoušek v kategorii D. Ostatní se i přes srdnaté výkony na přední místa neprosadili.

I když nemáme mistra, tak bych přesto hodnotil MČR jako úspěšné a chtěl bych všem zúčastněným poděkovat za reprezentaci klubu. Letošní ročník byl tak trochu speciální. Přeci jen časovka do kopce a kritérium jako hromadný závod není běžné.


21.7. 2020 · Jirka Voráček