Brdy 2020


Poslední závod letošního ročníku JAL se jel v Brdech. Byl zařazen taktéž do seriálů závodů UAC a Roadcup, takže konkurence obrovská. Zároveň se před tímto závodem jel i Český silniční pohár.

Trať byla jak je zde zvykem opět velmi rozmanitá, takže asfalt, šotolina a nechyběly ani pavé úseky. O defekty a karamboly nouze nebyla . Pro nás byl závod vypsán na 67 km. Každý ho mohl jet na kole dle svého výběru.

Náš tým zazářil jak jinak než v kategorii D, kterou zde vyhrál Kamil Ježek a Jirka Halamka byl na 3.místě. Oba taktéž potvrdili dominantní postavení v JAL, kde ve stejném pořadí obsadili 1.a 2.místo v celkovém pořadí. Dále se dařilo Michalu Mikuláškovi, který sice skončil v poli poražených, ale v JAL vyhrál 1.divizi a potvrdil tak výhru v celkovém pořadí v kategorii B. v JAL. Karel Majer se tímto závodem v JAL dokázal probojovat na celkové 3. místo celkového pořadí kategorii E. Škoda že nedorazila Iveta Randová, kterou po tomto závodě odsunuly konkurenty na 3.místo celkového pořadí žen.

Další účastníci Karel Vlk a Jirka Voráček měli defekt /y a dojeli v poli poražených. Nicméně v jejich kategorii C to na celkové pořadí takový vliv naštěstí nemělo.

Tímto závodem byla tedy ukončena sezóna JAL. Na to jak to vypadalo z jara, tak proběhla naprosto v pohodě a bez problémů. Ale že to bylo o fous J

PS :Další víkend se měl jet závod ZAL v Železné Rudě , ale byl zrušen. Kdo by to byl čekal, že? On totiž ZAL má bohužel tolik závodů, že nemohl být trochu dříve, když to ještě šlo


5.10. 2020 · Jirka Voráček