Tour de Boletice 2024


Letos netradičně 23. června proběhl další společný závod lig ZAL a JAL. V lize JAL byl tento závod také hodnocen jako mistrovský, tudíž více bodovaný.

Počasí oproti loňsku bylo přímo pohádkové. Teplota lehce nad 20 s polojasnou oblohou a jen mírným větrem. Trasa byla stejná, tedy opět s dojezdem v obci Hodňov s tím že závodníci nad 60 a ženy jeli místo tří okruhů pouze dva. Na trati bylo také celkem dost hlubokých děr, které byly viditelně označeni, přesto si hlavně po startu, kdy byl balík ještě pohromadě musel dát každý velký pozor.

Naši závodníci byli opět vidět. Jirka Halamka vyhrál s přehledem kategorii E. Kamil Ježek se v kategorii D umístil na 2. místě a taktéž druhá byla v ženách do 40 let Sára Majerová. V kategorii C obsadili Jirka Voráček a Robert Majer 4. a 5. místo, když ještě před nájezdem do posledního kopce v Boleticích jeli ve skupince o druhé místo. Tam jim bohužel dva závodníci z kategorie odjeli. Závodu se dále zúčastnili Karel Majer, Míra Švajcr, Petr Lacina, Michal Mikulášek a Ondra Tančouz. Na trase závodníky zásobovali Zdeněk Vlna a Hanka Majerová.

Závod byl opět výborně zorganizován. Vše od přihlašování, registrace, až po občerstvení v místní restauraci a vyhlášení bylo jako vždy na jedničku. Robertovi i Helče patří velké uznání, že dokážou i přes přípravy ještě závod odjet.


28.6. 2024 · Jirka Voráček