Tour de Brdy 2024 - ZAL


V sobotu 8.6.2024 se jel 18. ročník Tour de Brdy, který byl v letošním roce zařazen jen do seriálu ZAL. Letos poprvé na nějakém závodě již bylo opravdu teplo (na startu ukazovali cyklocomputery na přímém slunci 36 stupňů, na což tedy nejsme vůbec zvyklí.

Oproti předchozím ročníkům došlo ke změně trasy a část se jela v nových končinách. Je nutno přiznat, že povrch byl lepší než v předchozích letech, ale i tak technika dosti trpěla. Na druhou stranu místy lepší povrch byl bohužel vykompenzován komplikovanými sjezdy končícími v prudkých zatáčkách z důvodu změny směru jízdy a všudypřítomné kamínky. Následkem bylo zavítání některých závodníků mimo trať, kdy to například Miroslav Horváth odnesl těžkým pádem (závod ale dokončil). Trasa závodu byla letos také prodloužena na 76 km, a nestoupáno téměř 1.400 m, což v souvislosti s teplým počasím a náročností povrchu (defekty se některým ani letos nevyhnuli) znamenalo, že někteří závodníci se na trase trápili i více než 4 hodiny (ke cti jim je, že závod přesto dokončili).

Z našeho klubu se zúčastnilo celkem 8 závodníků, kteří si nevedli špatně, ale vzhledem k velké konkurenci, kdy se na startu sešla opravdu kvalita včetně velkého bloku závodníku Sparty Praha. Nejlépe si vedl Jirka Halamka, který dojel celkem 6 ve zde zvláštně vyhlašované kategorii 50+ (v kategorii nad 60 let nenašel přemožitele, ale ta se zde bohužel nevyhlašuje). Ve stejné kategorii 50+ byl Petr Lacina 7. a stejně tak Robert Majer v prostřední kategorii „C“ 40-49 let. Dále závodili Vláďa Svoboda, Michal Mikulášek, Míra Šíma, Míra Švajcr a Ondra Tančouz.

Závěrem bych chtěl poděkovat našemu supportu, který v prostoru startu a cíle obstarával Zdeněk Vlna a na trase Karel Majer. Celkově byl závod dobře zorganizován, zejména v prostoru startu a cíle bylo rozsáhlé zázemí, jako vždy. Přenos informací ale dosti vázl, kdy například to, že každý závodník má nárok na občerstvení (jídlo) po závodě se dozvěděl až při vracení čísla, nebo to že se při vyhlašování kategorie „C“ zapomnělo na vítěze této kategorie a ceny si tak odnesli jiní závodníci, bylo zvláštní.


11.6. 2024 · Robert Majer