1. ročník Dětského cyklistického závodu v Chlumčanech


Cyklistický klub Kramolín se sídlem v Chlumčanech uspořádal na chlumčanském fotbalovém hřišti u příležitosti dětského dne 1. ročník cyklistického závodu dětí. Nepříznivé počasí si s pořadateli závodu velmi pohrávalo, z důvodu velkých dešťů a zimy musel být původní termín závodu o 14 dní odložen, kdy se počasí ustálilo a závodní trať mohla být znovu vytyčená.

Okamžitě po otevření kanceláře závodu byl o přihlášky do závodu velký zájem. Při přihlašování před startem závodu obdrželi všechny děti od pořadatelů občerstvení. Na start se v pěti samostatných kategoriích rozdělených podle věku postavilo celkem 21 závodníků a závodnic. Ve všech kategoriích probíhaly velké boje, děti si na trati nic nedarovali. Ve všech kategoriích byli po dojezdu na stupních vítězů vyhlášeni vždy tři nejlepší, kteří byli odměněny příslušnými medailemi, diplomy a věcnými cenami. Všichni vyhlášení byli na svůj výkon velmi hrdí.

Za bezchybnou pořadatelskou činnost a přípravu občerstvení pro děti patří velké díky všem pořadatelům z cyklistického klubu Kramolín. Protože se tento závod sešel s velkým ohlasem všech zúčastněných dětí a jejich rodičů, rozhodlo vedení klubu, že tento závod budou opakovaně pořádat každý rok, vždy u příležitosti Chlumčanského dětského dne. Díky též patří vedení TJ Keramika Chlumčany za zapůjčení prostor pro vytýčení závodní tratě na místním fotbalovém hřišti.

Již se všichni těšíme na příští rok na 2. ročník dětského závodu, protože největší odměnou všem pořadatelům za jejich práci jsou rozzářené dětské oči a to, že přitáhnou děti z jejich dnešního digitálního světa ke sportu.

Výsledky v kategoriích

Kategorie 0-5 let:
1.místo-Soukup Šimon
2.místo-Fux Jakub
3.místo-Kaslová Barborka

Kategorie 6-7 let:
1.místo-Doležalová Julie
2.místo-Majerová Adinka
3.místo-Pažítková Monika
4.místo-Milota Vojtěch

Kategorie 8-9 let:
1.místo-Šlapáková Tereza
2.místo-Rosecká Daniela
3.místo-Pažítka Matiáš
4.místo-Majerová Nikča
5.místo-Kabátová Anna
6.místo-Zajíčková Pavlína

Kategorie 10-12 let:
1.místo-Šlehoverová Vanda
2.místo-Šlehover Max
3.místo-Kabátová Julinka
4.místo-Novotný Petr
5.místo-Veitová Rozílie

Kategorie 13-15 let:
1.místo-Šubrt Radek
2.místo-Kabát Martin
3.místo-Zápotocký David
8. 10. 2017 · František Janoušek