Konstantinovy Lázně - Mistrovství ZAL 2019


Dne 13.7. se v Konstantinových Lázních konal další závod seriálu ZAL. Tento závod byl pro letošní rok vybrán jako mistrovský. Počasí se na to, že byl červenec moc nepovedlo, a i jsme dostali pěknou spršku. Zato výsledky našich závodníků stály za to.

Start proběhl odděleně. Tedy nejdříve se na známou trať se dvěma krátkými, ale za to prudkými stojkami, vydali závodníci divize 1. Tam se klukům bohužel na bednu dostat nepodařilo a v kategorii B skončili na 4 až 6 místě v pořadí Karel Vlk, Radek Vyleta a Vláďa Svoboda.

Divize 2 se na trať vydala pár minut poté a v ní jsme jako klub dominovali. V hromadném spurtu si pro vítězství v kategorii C dojel Jirka Voráček a kategorii D Jirka Halamka a hned za ním na 2.místě Kamil Ježek. V kategorii E vyhrál Karel Majer a aby to nebylo málo, tak Iveta Randová se radovala z výhry v ženách Na stupně ji doprovodila Lenka Vyletová, která si dojela pro 3.místo. V kategorii junioři taktéž vyhrál Daniel Opava.

Bohužel dresy se na mistráku letos nerozdávaly. Kluci z Axonu už asi něco předem tušili ?, tak je raději ani nenechali vyrobit. Tak trochu s údivem se pak všichni účastníci závodu dívali, co že to Ti nejlepší závodnici na mistrovském závodě dostali letos za poháry. Sice se koupit nedají, jak říká ředitel ZAL, ale na vystavení to tedy moc není.

Závěrem bych chtěl poděkovat za organizaci závodů Jirkovi Lacinovi a všem ostatním co se na závodu podíleli.24.7. 2019 · Jirka Voráček