MISTROVSTVÍ SAC ČR


Víkend 20-21.7 se v Krnově konalo MČR SAC. Bylo to již poněkolikáté za sebou skoro přes celou republiku. Náš klub se přesto vypravila reprezentovat poměrně početná výprava, která s přibližujícím se víkendem trošku prořídla . Ale jak bude dále v článku dále psáno, tak to vůbec nevadilo.

Vše začalo již tím, že nám všem bylo zajištěno výborné ubytování, které nám ušetřilo mnohé starosti s tím spojené. Děkujeme. Myslím si, že všichni byli nadmíru spokojeni. (Jen by to chtělo příště zajistit předložky před sprchovými kouty, že? ).

Ale k závodům. V sobotu od 12 hodin startovala časovka jednotlivců na 24 km s poměrně zvlněným profilem. Počasí se vyvedlo na jedničku. Jelikož bylo poměrně dost závodníků, bylo to velmi dlouhé. Nám to však vůbec nevadilo, protože jsme se dočkali vynikajících výsledků, a to v kategorii žen veteránek (promiň Iveto, ale co je psáno, to je dáno), kde naše Iveta Randová brala bronz za 3.místo. A aby to nebylo málo tak v kategorii D byl Kamil Ježek na 2.místě a Jirkovi Halamkovi chybělo 6 vteřin na 3.místo. Další naši závodníci se do předních pozic již neprotlačili. Přesto v rámci ZAL zajeli velmi slušné výsledky. Ale to ještě zdaleka nebylo vše.

Druhý den se jel hromadný závod na 7,5 km dlouhém okruhu se 120 metry převýšení. Startovalo se odděleně a počasí ráno bylo krásné, slunečné . Jako první se vydala na svůj závod kategorie D a tam se děli věci. I když při průjezdu do posledního z 8 kol Jirka Halamka z první skupiny, kde byl Kamil Ježek, odpadával, tak do cíle přijel nečekaně před čelní skupinou a stal se Mistrem republiky. Kamil Ježek to ještě v závěrečném finiši završil vynikajícím 3.místem. Poté přišli na řadu ženy a kategorie E a F. A v ženách veteránkách si pro vynikající 2.místo dojela Iveta Randová a vylepšila si tak o další stupínek sobotní umístění . Jako další startovala kategorie C, kde si ty nejvyšší cíle dával Jirka Voráček. Aby také ne, když se na sobotní časovce “šetřil“. Bohužel možná už i počasí naznačovalo, že to nebude ideální. Hned po startu přišla průtrž mračen s velmi silným větrem a deštěm. Jirka se celý závod držel v čelní skupině, ale v závěrečném dojezdu na nejlepší nestačil a dojel na 6.místě. Pro Jirku zklamání. V kategorii B kluci na nelepší nestačili, ale jak vidno i z fotek, tak do toho dali vše. Všichni ostatní, zde nejmenovaní, šli do závodu také naplno a zajeli na své možnosti super závod a i když to v republice na nejlepší nestačilo tak v rámci ZAL to byly super výsledky.

Ale to co Kamil Ježek, Jirka Halamka a Iveta Randová předvedli, tak to nemá v historii našeho klubu obdoby. Ještě jednou všem třem patří velká gratulace. Tímto se toto mistrovství stalo nejúspěšnějším nejen pro náš klub, ale i pro ligu ZAL (ŠUAC), neboť i další závodníci z naší ligy dosáhli na super výsledky a přidali i 2 umístění na stupních a to Kuba Vyplel v časovce 2.místo v kategorii B a Pavel Petrle, 3. místo v hromadném závodě v kategorii F.

Závěrem bych chtěl poděkovat doprovodu v podobě Hanka Majerová, Vlaďka Švajcrová a Zdeněk Vlna za podporu a péči o nás a všem našim závodníkům a to jmenovitě. Iveta Randová, Karel Majer, Míra Šíma, Míra Švajcr, Kamil Ježek, Jirka Halamka, Bohouš Matoušek, Petr Brejcha ,Jirka Voráček, Karel Vlk, Michal Mikulášek za účast, vynikající reprezentaci a zviditelnění našeho klubu.25.7. 2019 · Jirka Voráček