Nahořanské peklo JAL 2024


Závodní prodloužený červencový víkend byl zakončen velmi těžkým kopcovitým závodem kolem Nahořan. Letošní počasí opět nezklamalo, takže po více než 30 stupňovém vedru ze soboty jsme se v neděli ocitli v podzimním počasí. Na startu 14 stupňů, mokro, písek a větve po intenzivních nočních deštích, samozřejmě dešťové přeháňky během dne (naštěstí mnohem méně než avizovala předpověď počasí) a severní vítr, ale ne krutý naopak naštěstí mírný. Na Javorníku bylo sotva 10 stupňů a dohledová vzdálenost několik desítek metrů, neboť zde jsme již jeli v mracích válejících se po vrcholech Šumavy. K tomu všemu velmi výživná trať, kdy na závodníky dlouhé trasy čekalo téměř 2000 výškových metrů na 80 km (s výstupy na Úlehle, Kraselov, Tažovice, Maleč, Javorník a na závěr Vacovická stěna). Naštěstí byla možnost jet i krátkou verzi, která byla prioritně určena pro muže nad 60 let a ženy, čímž se Javorníku a druhé polovině výstupu na Maleč vyhnuli. Tato trasa měřila 60 km s 1300 vystoupaných metrů.

Celkem se závodu zúčastnilo jen 23 statečných mužů (včetně jedné ženy) a z našeho oddílu bohužel reprezentovali jen dva skalní členové a ano opět zachraňovali čest našeho klubu Karel a Robert Majerovi. Oba po kvalitním výkonu se probojovali na stupně vítězů, kdy Karel Majer uzmul stříbro a Robert Majer bronz. Škoda, že nedorazili i ostatní naši přihlášení závodníci a zejména náš nejlepší vrchař Jirka Voráček, který by na tomto závodě mohl (vzhledem k průběhu závodu) pomýšlet i na vítězství. Dvojnásobná škoda, je to vzhledem k absenci třetího našeho závodníku do soutěže družstev, neboť Spectrum bike centrum zde mělo 5násobné zastoupení.

Příští víkend se koná MČR pořádané společně s Extraligou masters a je otevřené pro pretekárov zo Slovenska, tak všem, kteří se zúčastní, ať se daří co nejlépe a Kramolín je vidět nejen při závodě, ale i na stupních vítězů.


8.7. 2024 · Robert Majer