Časovka Klatovy 2019


18.8.2019 se pořádal v Klatovech další závod seriálu ZAL. Tento závod byl pro všechny trochu jiný. Nejprve se jela časovka jednotlivců a poté časovka družstev. Družstva byla hodně omezena tím, že ne z každého týmu se povedlo složit celý tým. Počasí bylo krásné letní, trať byla celkem náročná, ale povrch vynikající (ne pro všechny). Na naše závodníky se přijela podívat i naše, v současné době, nezávodnice Blanka Hálová. V roli diváka se účastnil závodu i Karel Majer, jenž se nakonec stal osobním řidičem Jirky Voráčka.

V časovce jednotlivců se na 2.místě v kategorii B umístil Karel Vlk. V kategorii D opět potvrdili svoji dominanci Kamil Ježek, který vyhrál, s Jirkou Halamkou, který byl hned za ním na 2.místě. V kategorii žen opět vyhrála Iveta Randová.

Časovka družstev nabízela souboje především mezi týmy Ck Kramolín a Axon a ve druhé divizi se čekalo hodně i od kluků z Kovo Belfín. V první divizi se radovali kluci z Axonu, jež porazili naše kluky ve složení Karel Vlk, Vláďa Bouška, Vláďa Svoboda a Michal Mikulášek, kteří dojeli na 2.místě.

V divizi 2 bylo vše trochu jinak. Ačkoli dle aplikace strava a dosažených výsledných časů si pro 1.misto jeli naší kluci ve složení Bohouš Matoušek, Jirka Voráček, Kamil Ježek a Jirka Halamka, tak se nakonec vítězi stal tým Kovo Belfín, jenž porazil tým Axon, který měl před koncem problémy s vyjetím z tratě. A co tedy náš tým? Bohužel Jirka Voráček 4 km před cílem sabotoval snahu Kamila a Jirky a lehl si na silnici. Jen trochu nečekal, že to z té skoro 60 km rychlosti bude tak bolet. Poté se se zlomenou klíční kostí nechal do cíle odvézt autem, což znamenalo, že u našeho týmu svítilo DNF. Pro Jirku Voráčka to ovšem znamenalo ukončení letošní sezóny.

Dále bych zmínil i to, že hned po závodě si spousta závodníků stěžovala na konečné výsledky časovky jednotlivců a řekneme si, že oprávněně. Jednoduše řečeno v tom byl hrozný guláš. Naštěstí po iniciativě samotných závodníků se povedlo výsledky uvést snad do pořádku. Hodně pomohla aplikace Strava a dále se hodně angažoval Bohouš Matoušek a organizátor Honza Malát, kterým bych chtěl tímto poděkovat.

Závěrem bych asi napsal, že tento závod patřil ať již výsledkově, tak i z pohledu zmatených výsledků a také nehodě Jirky k těm nejméně zdařilým v letošní, jinak velmi úspěšné sezóně.31.8. 2019 · Jirka Voráček