Konstantinovy Lázně


Dalším dílem pokračoval cyklistický seriál závodů Šuac. Tentokrát zavítal do Konstantinových Lázní kde se jel na tradičním 11km dlouhém okruhu se dvěma krátkými ,ale zato prudkými kopečky.

Závod byl vypsán u 1.divize na 7 okruhů a u druhé na 5. Jako první startovala divize 1 . Na start se postavilo plno příchozích a bylo to jenom dobře,protože závodníků ze Šuac nebylo mnoho. Závod byl alespoň zajímavější. I přes mnohé nástupy na trati přijela do spurtu početná skupinka ,která si to rozdala o vítězství. Ze závodníků Šuac byl nejrychlejší Jirka Voráček ,který zde vyhrál již poněkolikáté a potvrdil ,že tento závod mu sedí. Radek Vyleta přijel na 7. místě . Ondra Tančouz a Jarda Ráb se na trati ,snad i větším teplem ,celkem trápili ,ale Jarda i přesto vyhrál kategorii A .V ní jel ovšem jako jediný,což je velmi smutné.

Divize 2 měla start rozdělen po jednotlivých kategoriích. Na trati se to pak celkem hodně promíchalo a bylo to pro diváky hodně nepřehledné. Naši závodníci zde ovšem předvedli super výkony . Ve všech kategoriích jsme měli zastoupení na stupních vítězů. V kategorii C se umístil na 2.místě Bohouš Matoušek a hned za ním na 3. Karel Vacík. Kamil Ježek zase v kategorii D bral 3 .místo a nakonec Karel Majer s Ivetou Randovou své kategorie vyhráli. Ivetu pak na stupně doprovodila naše druhá žena Blanka Hálová.

Na závěr bych poděkoval Jirkovi Lacinovi za pořádání tohoto závodu , jež je mezi závodníky velmi oblíbený. Při každém průjezdu zde fandí plno lidí a i celkově je závod velmi dobře organizován.Letos se zde navíc vydařilo i počasí na jedničku.8.8. 2018 · Jirka Voráček