Konstantinovy Lázně


V neděli 28.4. se konalo kritérium na okruhu v Konstantinových Lázních. I když vedení Šuac (nově ZAL), tento závod vyřadilo z kalendáře, tak se Jirka Lacina rozhodl tento již tradiční závod uspořádat. Za to mu patří velké poděkování, protože silničních závodů oproti bikovým je v okolí poskromnu.

Závodníků se sešlo málo. Svou roli sehrálo i počasí, které bylo oproti minulým týdnům chladné. Přesto se jeli oba závody. Nejprve jeli bodovací závod závodníci nad 40 let, kde dominovali jezdci Ck Kramolín a obsadili stupně vítězů v pořadí Jirka Voráček, Jirka Halamka a Bohouš Matoušek.

Po krátké přestávce jela svůj závod i kategorii do 40 let, kam se po domluvě přihlásili i starší jezdci. K překvapeni některých zúčastněných se z výhry radoval Bohouš Matoušek, jenž si sólo únikem připsal nejvíce bodů. Za ním si to ve spurtech rozdávali další závodníci, z nichž byl nejúspěšnější Černý z Cyklo Atom, kterého na stupně doprovodil Jirka Voráček, který se umístil na 3.místě.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem za účast i přesto, že tento závod nebyl hodnocen do ZAL. Také bych se rád zmínil o tom, že ačkoli má tým Axon nejpočetnější tým v ZAL, tak se na tomto závodě neukázal vůbec nikdo, což je velká škoda, neboť jak jsem již psal, tak závodů v okolí opravdu moc není.1.5. 2019 · Jirka Voráček