Král Šumavy horských kol 2016


Uskutečnil se v sobostu 27.5.2016. Na start v Klatovech se postavilo 700 startujících v kategorii 70km z celé republiky. Ve startovní listině byli i zástupci našeho klubu a popasovali se s tratí perfektně.

Kamil Ježek jel celý závod v popředí pelotonu a jen díky technickým potížím v poslední části závodu obsadil celkově 57 místo a ve své kategorii byl na 9.místě., v čase 3:42:01. Další zástupce našeho klubu Karel Vacík jel ve velké konkurenci také výborně, celkově obsadil 98 místo a ve své kategorii 23 místo v čase 3:52:31.

I když tito naši závodníci trénují převážně na silnici, předvedli v terénních pasážích v těžkém marathonu špičkový výkon. I při projíždění brodů prokázali svou vysokou techniku jízdy, hlavně Karel Vacík. Jeho let přez brod byl zachycen kameramanem. Přiložené video může být použito jako naučná pomůcka pro závodníky !!

Oboum závodníkům patří velké díky za zviditelnění našeho klubu na tomto prestižním závodě a za opravdu nečekané kvalitní výsledky. Též jim děkujeme za to, že byli opatrní v nebezpečných sjezdech a přežili závod bez zranění, aby byli připraveni na další pohárový závod na silnici.

1. 6. 2016 · František Janoušek