Silniční král Šumavy 2018


Dne 25.8. se v Klatovech jel silniční Král Šumavy. Jel se opět formou měřených úseků, které se pak sečetly a určilo se pořadí. Z našeho klubu se ho zúčastnili Iveta Randová, Blanka Hálová, Karel Vacík, Bohouš Matoušek a Jirka Voráček. Všichni až na Jirku jeli kratší trasu 120 km se třemi měřenými úseky. Jirka na trase 185 km měl úseky 4.

Po velkých vedrech se ochladilo, takže se na šumavských kopcích dala čekat i celkem zima. Naštěstí předpověď nehlásila déšť, který by zimu ještě více umocnil. Přesto si dost závodníků bralo návleky, vesty, dlouhé rukavice. Přeci jenom při přejezdech mezi úseky, kde se jela “kecačka„ se moc zahřát nedalo. Naši závodníci na krátké trase ale měli tu výhodu, že jim jeli v autě doprovod Karel Majer a Zdeněk Vlna, takže vše potřebné měli kdykoli k dispozici.

Na krátké trase zazářila naše děvčata. Iveta Randová svoji kategorii ovládla a zvítězila. Blanka Hálová byla ve své kategorii na krásném 3. místě. Obě dvě pak v cíli rozdávaly úsměvy a bylo vidět, že jsou spokojené. Bohouš Matoušek bral nepopulární bramboru, když mu na 3. flek chyběla minutka. Karel Vacík byl ve své kategorii na 5. místě.

Jirka Voráček se na dlouhé trase snažil, ale pocity na trase už od začátku nebyly zrovna ideální a ani nohy mu moc nejely. Přesto mu to v součtu stačilo na 2.místo ve své kategorii.

Závěrem bych jen podotknul, že nám všem by se líbilo, kdyby byl závod pořádán jako dříve.

3.9. 2018 · Jirka Voráček