Jalkový Král Šumavy


Seriál závodů JAL pokračoval 13. 8. narychlo uspořádaným závodem, který měl nahradit zrušený závod v Temelíně. Jelikož o závodu spoustu lidí, z důvodu pozdního uveřejnění, nevědělo nebo mělo naplánováno dovolené, tak se ještě před samotným závodem rozjela diskuse, zda má či nemá být závod bodován.

Nakonec jsme při prezentaci měli říci svůj názor a většina, co jsem viděl, byla pro. Takže bodován nejspíše bude.

Samotný závod byl dlouhý 106 km a kratší trasa kolem 90. Na dlouhé trase se nastoupalo kolem 2300 metrů a vyjelo se kromě Kašperských Hor i na Churáňov. Závod byl dlouhý, těžký a my z Kramolína můžeme jen poděkovat Zdeňkovi Vlnovi, že jsme v průběhu závodu dostali nápoje, protože co jsem slyšel, tak spousta kluků měla pití málo a hodně jich dostalo i křeče. Trasa závodu byla krásná, ale pro příště by to chtělo alespoň jeden bufet na trati. A to ještě nebylo úplně horko.

Na závod z našeho týmu vyrazili Jirka Halamka, Kamil Ježek, Petr Lacina, Jirka Voráček a také Karel Vlk. Nejlépe si vedl Jirka Voráček, který obsadil jako letos už poněkolikáté 2. místo za Milošem Doubkem. V kategorii D pak Kamil Ježek obsadil 3. místo a Jirka Halamka 4. místo.

Kaňkou na závodu bylo dlouhé čekání na vyhlášení, které pak proběhlo úplně nejblbějším způsobem, jak mohlo. Závodníci chodili po jednom pro medaili a vybírali si cenu. To se to mohlo vyhlásit hned po dojetí. Když už se čekalo tak dlouho, tak se to mělo vyhlásit normálním způsobem po kategoriích.


15.8. 2023 · Jirka Voráček