Velká cena OU Kramolín KRAMOLÍNSKÉ PEKLO


2.závodem pokračovala ZAL. Místem konání se stal Kramolín, kde se jelo na tradičním velmi náročném okruhu po roční pauze způsobené opravami komunikací. Opět bylo velmi chladno, ale i přesto se na sešlo celkem dost startujících. Závod si přijeli vyzkoušet i junioři ČEZ Tábor a RBB Invest Force. Start byl pro všechny společný a příchozí junioři dávali hned od startu všem najevo, že jsou někde jinde. My ostatní jsme začali závodit až když většina z nich odjela. Postupem času se čelní skupina ZAL zmenšila na cca 10-12 závodníků. Z nich se v cílovém kopci na první 2.místa prosadili závodníci CK Kramolín v pořadí Jirka Voráček a Kamil Ježek, kteří tímto vyhráli i své kategorie C a D. Jirka Halamka v kategorii D obsadil 3.místo. Z dalších našich závodníků ovládli svou kategorii i Karel Majer a Iveta Randová jež vyhráli kategorie E a ženy. V juniorech vyhrála naše nová posila Daniel Opava. V kategorii B obsadil 2.místo Radek Vyleta a Karel Vlk skončil hned za ním na 3.místě.

K chladnému počasí se v posledním kole přidala docela slušná průtrž mračen s velmi silným větrem a rázem se ochladilo na zimní teploty. Většina závodníků se proto hned po dojetí snažila převléci do suchého. Poté se všichni co nejdříve přesunuli do Hostince u Kubátů, kde po menších nesrovnalostech proběhlo vyhlášení výsledků a předání pohárů. Samozřejmě byl i tradiční guláš a nějaké ty sladkosti v podobě muffinů a myslím si, že letos i spoustu horkých nápojů.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem co se na závodu podíleli. Od regulovčíků, kteří obsadili všechny křižovatky, pak všech, co se podíleli na přípravě trasy a konečně i těch co si dali práci s pohoštěním. Není nad to, když si v takové zimě můžete „vlézt“ do hospůdky ke krbu a ne klepat kosu venku.11.5. 2019 · Jirka Voráček