Kramolínské peklo ZAL/JAL


V neděli 27. 8. uspořádal náš klub závod, který byl opět zařazen do obou lig. Oproti předchozím závodům, které se jeli ve velkém vedru, nás skoro po celý závod zkrápěl déšť a teplota byla pouze kolem 18 stupňů. Předpověď bohužel odradila některé závodníky, a tak bylo letos startovní pole oproti minulým ročníkům méně početné.

Trasa závodu byla letos mírně změněna a také prodloužena na 84 km,kdy cíl byl po roční odmlce opět přímo v Kramolíně.

Naši závodníci si vedli opět skvěle, když se jich hned několik umístilo na stupních vítězů. Kategorii C vyhrál Jirka Voráček, který zvítězil i celkově ve druhé divizi a domů si tak odvezl putovní pohár. V kategorii E se na 2. místě umístil Karel Majer a v kategorii D byl Kamil Ježek na 3. místě. Dále pak výborně zajel Robert Majer, který byl v silné konkurenci v kategorii C na 5. místě. Další naši závodníci (Jirka Lacina, Jirka Halamka a Ondra Tančouz) zajeli taktéž na hraně svých možností, ale na nejlepší to nestačilo. Jirka Halamka prý trošku bloudil :⁠-⁠)

Trošku mrzí neúčast některých našich předem přihlášených závodníků, ale zde nejspíše sehrálo roli deštivé počasí.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, co se na přípravě závodu podíleli, jelikož v těchto podmínkách to nebylo zrovna jednoduché. Několikerá kontrola trati před závodem a pak i stání 3 hodiny v dešti na křižovatce zaslouží uznáni. Ohlasy závodníků po dojetí má slova ostatně potvrzují.


28.8. 2023 · Jirka Voráček