Mistrovství SAC Suchdol nad Odrou


Víkend 14.7 – 15.7 patřil letošním roce MR SAC, které se jelo v Suchdole nad Odrou. V sobotu čekala závodníky časovka jednotlivců a v neděli pak hromadný závod. Náš klub se vypravili reprezentovat tito závodníci : Iveta Randová, Karel Majer, Míra Šíma, Míra Švajcr, Bohouš Matoušek, Jirka Voráček a Ondra Tančouz.

V sobotu začala časovka ve 12 hodin. Startovalo se v minutových intervalech. První startovali ženy, po nich pak jednotlivé kategorie můžu od nejstarších až po juniory. Jelikož se přihlásilo skoro 300 lidí, tak se celý závod celkem protáhl. Někteří, hlavně zpočátku startovací listiny, jeli v hustém dešti a ti nejmladší pak už po krásné suché silnici. Trať byla převážně rovinatá s minimálním převýšením. Z našich závodníků se nejlépe umístila Iveta Randová, která obsadila 8.místo. Ostatní se už do první desítky nevešli, přesto byli se svými výkony spokojeni. Tedy až na Karla Majera, kterému trať vůbec nesedla. Nejrychlejší z našich závodníků byl Bohouš Matoušek, jenž měl bohužel i největší konkurenci.

V neděli se počasí vyvedlo o hodně lépe. Trať závodu představoval okruh se dvěma velmi těžkými kopci a převýšením kolem 600 metrů s cílem na kopci. Dopoledne odstartovali postupně kategorie D společně s juniory a 10 minut po nich E se kterými jeli svůj závod ženy. Oba balíky jely necelé 2 okruhy. Bohužel hned po 3 km byl v prvním balíku hromadný pád, jenž bez vážných problémů postihl a zbrzdil naše závodníky a celý balík se pak dost roztrhal. Profil okruhu pak závodníky ještě více rozdělil. Nejlépe dopadla v závodě opět Iveta Randová, která obsadila 6.místo a nutno podotknout, že před ní se, kromě jedné závodnice ročníku 83, umístili pouze závodnice ročníku 1990 a mladší. Je moc velká škoda, že ženy nemají alespoň nějaké rozdělení dle věku. Karel Majer dojel v kategorii E na 21. místě a tentokráte byl spokojený. Míra Švajcr i Míra Šíma nechali na trati také vše, ale okruh na ně byl opravdu těžký.

Odpoledne pak odstartovali postupně po 5 ti minutách kategorie A, B, C. Ti měli ovšem závod o jeden okruh delší. V kategorii A jsme zastoupení neměli. V kategorii B se na 9.místě umístil Jirka Voráček, který se dlouho držel v čelní skupině, ale tempo v posledním okruhu bylo již příliš rychlé a dojel tak do cíle osamocen. Ondra Tančouz se s profilem trati statečně pral a i on byl celkem spokojenej s tím jak zajel. A nakonec v kategorii C se s náročným profilem slušně vypořádal i Bohouš Matoušek.

Nakonec, když bych mohl hodnotit, tak se ukázalo, že v Šuacu je konkurence úplně jiná než v ostatních ligách. Hovoří za to i výsledky všech závodníků ŠUAC, kteří si z MR SAC nepřivezli ani jednoho umístění na pódiu. Ale i tak to byl krásný víkend, který jsme si společně jako parta nadšenců užili.
25.7. 2018 · Jiří Voráček