Trofej Rokycan – Těškov


Druhý závod ŠUAC se uskutečnil v Těškově u Rokycan a byl pořádaný cykl. klubem Sparta Praha v čele s p. Rubášem. Po závodě amatérů, který proběhl jako společný závod ŠUAC a UAC byl odstartován na stejném okruhu závod Českého poháru profes.cyklistů.

Závod probíhal na členitém okruhu v okolí Těškova za pěkného počasí, až na spršku ke konci závodu, ale to k cyklistice patří. Na startu se sešla velká konkurence s velkým počtem startujících ve všech kategoriích.

Co se ale začalo dít po odstartování závodu amatérů nemá v dlouhé historii ŠUAC obdoby. Protože se jelo na krátkém okruhu, byli slabší závodníci dojížděni o kolo. Někdo z nich měl informaci, že mají pokračovat dál, někdo že jsou již v pořadí a nemusí pokračovat. Již tento fakt vznesl do pořadí velký nepořádek, protože závodníky o kolo zpět nikdo nezapisoval. Po dojezdu závodu tento zmatek pokračoval, protože celkové pořadí nikdo nezapisoval. Po dojezdu a ještě několik dní po závodě si pořadí s šéfem ŠUAC Tomášem Bauerem sestavovali závodníci mezi sebou sami. Je s podivem, že tak renomovaný klub jako je Sparta Praha v čele s hlavním organizátorem p. Rubášem si vybere od všech amatérských cyklistů nemalé startovné a závod vůbec nezabezpečí rozhodčími. S takovým přístupem bych nedoporučoval vedení ŠUAC, aby se k tomuto závodu a k těmto pořadatelům již v budoucnu nepřipojoval, když chtějí s amatérů pouze získat peníze a nejsou schopni závod zabezpečit ani na základní amatérské úrovni.

Teď něco k našim závodníkům. Opět se v tak početném a kvalitním startovním poli neztratili. Hlavně Jirka Voráček, Kamil Ježek, Karel Vacík a Karel Majer předvedli ve svých kategoriích spolehlivé výkony. Velmi dobrý a bojovný výkon předvedl i naše nová posila klubu Míra Šíma a ukázal, že bude pro klub velkým přínosem jak ze závodního tak z lidského hlediska.

Výsledky v kategoriích

Kategorie A - 1.místo - Jarda Ráb

Kategorie B - 5.místo - Jirka Voráček , 11.místo - Ondřej Tančouz

Kategorie C - 1.místo- Kamil Ježek , 4.místo - Karel Vacík

Kategorie D - 4.místo- Míra Šíma , 6.místo - Míra Švajcr

Kategorie E - 1.místo- Karel Majer , 4.místo - Jirka Lacina

Kategorie F - 2.místo- Jiřka Kučerová30. 5. 2017 · František Janoušek