Velký trénink na Šumavu


Hned po skončení mistráku v Klatovech jsem navrhl v sobotu 16.6.uspořádat delší týmový trénink na Šumavu. Předseda Zdeněk Vlna se hned nabídl, že by nám jel doprovod a zajistil by jak občerstvení, tak i technickou pomoc v případě nějakého defektu.

Na sraz v Chlumčanech u školy nás dorazilo pouze 5. Kája Majer, Kamil Ježek, Míra Šíma,Jirka Voráček a Jirka Belfín. Ostatní už bohužel měli v plánu jiné akce. Na místě bylo i doprovodné auto ve kterém nám veškerý servis zajišťovali Zdenda s Hankou Majerů.

Ve Švihově se odpojil Míra Šíma ale přidal se Kája Vacík. Dále jsme nabrali další účastníky zájezdu: Jardu Zelenýho a Jardu Pláničku. V Běšinech se přidali poslední dva. Iveta s Bohoušem. Po najetí do šumavských kopců se vytvořili skupinky dle výkonnosti, ale poté jsme se vždy všichni sjeli u doprovodného auta, u kterého jsme vždy dostali vše potřebné. Ještě před Železnou Rudou se odpojil Kamil Ježek. Velké občerstvení na Špičáku by nám mohl leckdo závidět. Buchta, banány, káva, kola, prostě každý si mohl vybrat. Iveta a Bohoušem vyrazili směr Kašperky, kde byli o víkendu ubytováni.

My ostatní jsme pak vyrazili z kopce dolů. V Klatovech se pak odpojili kluci z Belfína, ve Švihově Karel Vacík. Já s Kájou Majerem a doprovodem jsme si chvíli poseděli v restauraci u hradu a pak vyrazili vstříc domovu.

Akce se velmi podařila. Počasí bylo na jedničku a dle ohlasů účastníků by se akce mohla někdy zopakovat možná ve větším počtu. Za sebe navrhuji termín hned mezi 5.-8.7, kdy by měl být dlouhý víkend a navíc poslední před MR v Suchdole. Samozřejmě záleží i na počasí, ale pevně věřím, že nebude 4 dny pršet.

19.6. 2018 · Jirka Voráček